Panadol Femina

Regularne nawilżanie skóry opóźnia procesy utraty kolagenu, a tym samym powstawania zmarszczek. Problem z nawilżeniem dotyczy przede wszystkim skóry suchej. To w jej przypadku najszybciej pojawiają się oznaki starzenia.

Nawilżenie w dużym stopniu zależy od płaszcza lipidowego skóry, który zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z głębszych warstw naskórka. Osoby z suchą skórą są go praktycznie pozbawione, dlatego tak ważne są odpowiednie czynności pielęgnacyjne. Problemy z nawilżeniem mogą dotyczyć każdego. Chcąc przeciwdziałać utracie wody ze skóry, należy wypijać co najmniej 1,5 litra płynów dziennie. Najlepsza będzie niegazowana woda mineralna. Takie nawilżenie od wewnątrz organizmu jest równie ważne, co od zewnątrz.

Kolejnym krokiem jest stosowanie kosmetyków nawilżających. Powinny być one bogate w wiele substancji odżywczych. Sprawdzą się również środki natłuszczające, takie jak wazelina czy lanolina. Spełniają one podobne funkcje, co naturalny lipidowy płaszcz skóry, czyli działają ochronnie.

groźną odmianą wzw jest żółtaczka a powpodująca uszkodzenie wątroby zoltaczka typu b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *