Skorzystaj z mesalazinum jako Colitan w postaci czopków

Skóra na poszczególnych partiach ciała cechuje się pewnymi różnicami, m.in. w budowie czy grubości. Z tego względu pielęgnacja powinna być dostosowana do konkretnych potrzeb.

Skóra w okolicach oczu jest najcieńsza, czyli bardzo delikatna, a jednocześnie wrażliwa. Stopniowo następuje w niej utrata kolagenu, przez co zaczynają się pojawiać zmarszczki mimiczne. Często widoczne są także cienie po oczami. Spowodowane są one prześwitywaniem naczyń krwionośnych. W pielęgnacji skóry w tych okolicach niezbędny będzie odpowiedni krem odżywczy. Najlepiej, żeby zawierał witaminy bądź ekstrakty z ziół, które działają wygładzająco.

W skórze twarzy znajduje się wiele gruczołów łojowych oraz potowych. W zależności od ich aktywności, wyróżnia się różne rodzaje skóry. Jeżeli aktywność gruczołów łojowych jest wysoka, skóra zalicza się do tłustych. W sytuacji odwrotnej, skóra jest sucha. Pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy bowiem od konkretnego typu cery.

Najszybciej oznaki starzenia są widoczne na skórze szyi. W tym miejscu skóra jest cienka, a ponadto wrażliwa. Szyja wymaga zatem szczególnej pielęgnacji. Wskazana jest codzienna aplikacja kosmetyków nawilżających o wysokiej zawartości składników odżywczych.

Na skórze dłoni brak jest gruczołów łojowych. Przeważają głównie gruczoły potowe. Skóra dłoni jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie detergentów. Dłonie niemal codziennie mają styczność z płynami do mycia naczyń czy innymi substancjami, które niekorzystnie na nie oddziałują. Warto zatem pamiętać o regularnym wcieraniu w dłonie kremu, przeznaczonego do pielęgnacji tej części ciała.

podczas ciąży żółtaczka typu b i c jest niebezpieczna żółtaczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *