Alfadiol ulotka

Skóra z upływem czasu staje się mniej elastyczna i jędrna. Odpowiednie zabiegi oraz stosowanie kosmetyków, mogą jednak ograniczyć starzenie się skóry. Nawilżanie jest konieczne w każdym przypadku. Ponadto naukowcy odkryli, które substancje czynne są korzystne dla określonego rodzaju skóry.

Koenzym Q10 występuje naturalnie w organizmie. Znany jest m.in. z właściwości antyutleniających. Przyczynia się także do szybszej regeneracji komórek. Z czasem zawartość koenzymu Q10 maleje, przez co warto uzupełniać jego braki, stosując odpowiednie kosmetyki. Koenzym Q10 zapobiega niekorzystnemu oddziaływaniu promieni słonecznych, przez co opóźnia procesy starzenia.

Kwas hialuronowy, podobnie jak koenzym Q10, jest naturalnie obecny w organizmie. Związek ten zapobiega utracie wody, ponieważ posiada możliwość jej wiązania. Skóra, której regularnie dostarczany jest kwas hialuronowy, zachowuje sprężystość, gładkość oraz elastyczność.

Retinol powszechnie wykorzystywany jest w kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Posiada także właściwości rozjaśniające. Z tego powodu, stosowany jest przez osoby z przebarwieniami. Ponadto reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu znalazł zastosowanie w kosmetykach młodzieżowych.

Peptydy działają ujędrniająco na skórę. Spłycają także drobne zmarszczki. Często dostarczają komórkom różne substancje np. odmładzające. Peptydy cechują się niewielką budową, przez co mają możliwość przenikania w głębsze warstwy skóry.

Wysoce zakaźna żółtaczka typu c roznosi się poprzez kontakt z zakażonym żółtaczka wszczepienna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *