Panadol Extra

Promienie słoneczne korzystnie oddziałują na organizm. Jednakże długotrwała ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony, powoduje wiele uszkodzeń skóry. Są to m.in. przebarwienia słoneczne. W zależności od tego, jak głęboko wnikną promienie słoneczne, niektórych przebarwień nie można usunąć. W pozostałych przypadkach, warto zastosować różne preparaty rozjaśniające.

Słońce bardzo wysusza skórę. Z tego powodu, u osób, które często się opalają, szybciej widoczne są zmarszczki. Związane jest to również w uszkodzeniem przez promienie UV poszczególnych warstw skóry. Warto pamiętać, by po każdej kąpieli słonecznej, zadbać o prawidłowe nawilżenie całego ciała. Przyda się także nawilżenie od wewnątrz.

Bardzo często promienie słoneczne przyczyniają się do powstawania zmian naczyniowych, które zazwyczaj pojawiają się na twarzy i dekolcie. Taki defekt można naprawić poprzez specjalne zabiegi, które zamykają naczynka krwionośne.

Najgroźniejszą konsekwencją zbyt długiego opalania się, jest jednak czerniak. Jest to nowotwór złośliwy, który cechuje się dość wysoką umieralnością. Czerniak dotyczy przede wszystkim osób, które posiadają wiele zmian barwnikowych.

trwałe objawy spowodowane żółtaczką typu a żółtaczka typu b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *