Skóra zachowuje jędrność i sprężystość jedynie przez kilkanaście lat. Następnie zaczynają pojawiać się zmarszczki, początkowo drobne, jednak z czasem mogą się pogłębiać. Niewłaściwa pielęgnacja skóry powoduje, że zmarszczki pojawiają się szybciej. Odpowiada za to przede wszystkim brak odpowiedniego nawilżania czy palenie papierosów. Właściwa pielęgnacja, a także dieta może opóźnić powstawanie zmarszczek.

Do codziennej diety warto włączyć składniki, które działają nawilżająco oraz ochronnie. Przydatna będzie przede wszystkim witamina A, ponieważ posiada właściwości wygładzające. Ponadto zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UV. Można także spożywać produkty, które zawierają m.in. witaminę E, C czy B. Posiadają one np. właściwości nawilżające, a część z nich hamuje działanie wolnych rodników. Dieta powinna także zawierać żywność, w której znajduje się cynk, selen czy siarka. Wpływają one m.in. na elastyczność skóry.

Ważne jest także pielęgnacja za pomocą odpowiednich kosmetyków. Wskazane jest stosowanie peelingów, które usuwają martwy naskórek. Warto stosować również kremy, które zawierają składniki nawilżające. Przed spaniem niezbędny będzie demakijaż. Pozwoli nam na usunięcie resztek kosmetyków z twarzy. Wiele zabiegów można wykonać także u kosmetyczki. Sporo gabinetów kosmetycznych ma bowiem w ofercie zabiegi, które przeciwdziałają zmarszczkom.

zobacz jakie są objawy żółtaczki pokarmowej szczepienie żółtaczka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *