Alfadiol ulotka

Pozytywne oddziaływanie witamin na kondycję skóry zaobserwowano już dawno. Z tego powodu, witaminy często stosuje się w kosmetykach, takich jak kremy, szampony, balsamy. W zależności od rodzaju witaminy, mają one różne właściwości. Niekiedy, w jednym preparacie stosuje się kilka ich rodzajów, dzięki czemu można zwiększyć ich korzystne działanie.

Witamina A pobudza produkcje kolagenu oraz elastyny. Z tego powodu obecna jest w kosmetykach dla dojrzałych pań. Przywraca skórze jędrność oraz spłyca drobne zmarszczki. Przydatna jest w usuwaniu przebarwień skórnych. Witamina A sprawia jednak, że skóra staje się wrażliwsza na słońce, przez co należy unikać aplikacji kosmetyków z tą witaminą podczas letnich dni.

Witamina E skutecznie neutralizuje wolne rodniki. Poprawia elastyczność tkanki łącznej oraz przyczynia się do wygładzenia i ujędrnienia skóry. Stosowana jest w wielu kremach nawilżających, które mogą stosować osoby w każdym wieku.

Witamina C stosowana jest przez osoby, u których występują różne przebarwienia. Działa bowiem rozjaśniająco oraz złuszczająco. Stosowanie kosmetyków zawierających witaminę C sprawia, że skóra jest sprężysta oraz jędrna. Witamina ta ma zbawienne działanie dla młodzieży, którzy borykają się z trądzikiem. Kosmetyki z witaminą C wyrównują bowiem koloryt skóry.

przewlekła żółtaczka zakaźna typu a często występuje u dorosłych wirusowe zapalenie watroby typu b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *