Wakacje to czas relaksu i wypoczynku, jednak nie dla naszej skóry. To ona odczuwa najczęściej skutki urlopu. Często jest przesuszona, a na skutek działania promieni słonecznych, pojawiają się przebarwienia. O skórze warto zatem pomyśleć jeszcze przed udaniem się na wypoczynek.

Jeżeli wybieramy się w słoneczne miejsca, na kilkanaście dni przed wyjazdem, warto zwiększyć ilość wypijanych płynów. Dzięki temu unikniemy nadmiernego wysuszenia skóry podczas podróży. Do kosmetyczki należy spakować odpowiednią ilość balsamów nawilżających, które koniecznie trzeba wetrzeć po opalaniu i kąpieli morskiej. Nie można zapominać o zabraniu preparatów z filtrem. Im wyższy posiada numer, tym skuteczniejsza ochrona przeciw promieniowaniu UV. Warto pamiętać, że promienie słoneczne są szkodliwe także w cieniu, dlatego nie można zrezygnować z ochrony, nawet jeśli nie wystawiamy ciała na słońce. Osoby o jasnej karnacji powinny zaopatrzyć się w preparaty, które posiadają jak najwyższy filtr. U takich osób jest bowiem największe ryzyko oparzeń słonecznych.

Kąpiel w morzu to relaks, jednak należy pamiętać o opłukaniu ciała z nadmiaru soli. Działa ona niekorzystnie nie tylko na skórę, ale także na włosy.

zobacz jak przebiega leczenie żółtaczki hemolitycznej wzw typu a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *